Темний

Придністров'я: анклав "русского мира" посеред Європи // Історія без міфів

Історія Без Міфів
Підписатися
Переглядів 249 431
98% 28 000 373

Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598

ФБ 👉 facebook.com/Historywitho...
Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

Придністров’я - класичний приклад “замороженого конфлікту”. Частина Молдови, що внаслідок збройного протистояння 1990-1992 років стала де-факто невизнаною самопроголошеною державою з невизначеними перспективами та невиведеними російськими військами. Колись приналежна Україні територія, за сприяння 14-ї гвардійської армії генерала Лебедя перетворилася на осередок “русского міра” в гібридному поєднанні зі старою радянською ідентичністю.

“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14:00 та в суботу "10 запитань історику" о 12:00 .

Поділитися:

Ссилка:

Скачати:

Завантаження.....

Додати в:

Мій плейлист
Переглянути пізніше
КОМЕНТАРІ 0
Історія Без Міфів
*15 ТИСЯЧ ВПОДОБАЙОК - і ми підготуємо випуск про Абхазію, Південну Осетію та російсько-грузинську війну.* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
BBB UA
BBB UA 4 дні тому
А як щодо гагаузького конфлікту, його вирішення та наслідків?
Ihor Levenets
Ihor Levenets 5 днів тому
Пане Владлен, у мене є до Вас одне запитання. Скажіть, будь ласка, де ви знайшли відео допиту рос. диверсанта? Заздалегідь дякую за відповідь)
имя фамилия
имя фамилия 8 днів тому
@Алла Шевченко и шо . и умный и храбрый,что только дошло . что К Г Б . ДУРАКОВ НЕ НАБИРАЛО .
Алла Шевченко
Алла Шевченко 8 днів тому
Дякую 👍 Птн-Хл кєгєбіст 🕳️
имя фамилия
имя фамилия 8 днів тому
@Alex Google остряк однако . никто не захочет получить "подарок на "жэню " поэтому не звизди что кто то кого то "боится ".
Симон _
Симон _ 11 годин тому
Ничего не сказано про воинов УНА УНСО на стороне ПМР?
19SergejPanarin91
19SergejPanarin91 11 годин тому
8:38 - что за абсурд ? Молдавский язык не может быть диалектом румынского, т.к. Румыния существует лишь со второй половины ХIХ века, а Молдавия со Средневековья. Хронология у вас хромает, как и здравый смысл. Исторически, молдавский язык был на основе кириллицы, в ХIХ веке стали переносить на латиницу, так румынский язык и появился.
Костянтин Лядецький
По таких відео потрібно вивчати історію. А депутатами і представникам влади,обов'язковими для вивчення.
Gorbick Dany
Gorbick Dany 14 годин тому
У Бенднрах також помер Іван Мазепа
М.О.О.
М.О.О. 15 годин тому
заберу несправну хлібопічку HITACHI HB B100 візуально цілу. ( можу прислати 0.5 дистиляту )
Dany Foster
Dany Foster 16 годин тому
В приднестровском конфликте, наверное единственный раз на стороне России воевали также украинские националисты. Мне кажется это важным упомянуть. Представители организации УНА-УНСО (Украинская Национальная Ассамблея - Украинская Народная Самооборона). Конечно, у них был интерес не помочь Москве, а вернуть левобережье в состав Украины. Тем не менее, российские и украинские националисты оказались в одних окопах. Но уже с началом первой чеченской, украинцы (добровольцы) и русские воевали друг против друга на Кавказе.
Lesya Slobodyanik
Lesya Slobodyanik 17 годин тому
Скрізь фашисти...щоб вас підняло і гепнуло...довбні! Так що в нас гембель надовго...
Анна Киенко
Анна Киенко День тому
Також треба відзначити, що демографічна ситуація як в Європі, так і у всіх країнах СНД вкрай мінусова.
Анна Киенко
Анна Киенко День тому
Ці конфлікти ніколи не закінчаться. Тільки позитивно-прогресивна ідеологія може всіх об'єднати і примирити.
Mirax
Mirax День тому
Україна аж тепер побачила гримасу "словянского братства". Раші ще залишилося розпочати війну з "белорускими фашистами", і все, 4-й Рейх викристалізувався.
Vitalie Samoil
Vitalie Samoil День тому
Наконец в Украине стало больше людей понимающие какую проблему создала сама Украина. Украинцы воевали против Молдовы. Цель : уничтожить румын и захват территории. Ну вот Молдову побили, отпразновали. А теперь что делать с русской армией у себя за спиной. Да и Молдова ослабла за период таскания гирь "русского мира".
Maksim Rozhkov
Maksim Rozhkov День тому
Покажите психиатру мимику лебедя. Интересно его мнение
валерий богута
валерий богута День тому
типова туфта, для захисту злодіїв у владі україни і молдови, що довели свої народи всі бачать до чого, а винна , звичайно, росія. , хоча україна з її ющенками і т.д. багато раз могла довести, що вона цивілізована країна,
Алекс Владимиров
А где о Украинских добровольцах и о выдаче Украинских паспортах выдаваемых до 2014г
Алекс
Алекс День тому
Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон ))))
Shalavick
Shalavick День тому
Чому правдивий пан, який не любить міфів, "забув" розповісти про участь України в цьому конфлікті? Як расєянські війська їхали через Україну? Як в придністров'ї вивішували українські прапори?
Dmytro Nesterenko
Dmytro Nesterenko День тому
Дуже вам дякую за це відео. Підписка є!
Ihor Shutyi
Ihor Shutyi День тому
Чомусь забули згадати такий пікантний факт, як активна участь унсовців в конфлікті на боці ПМР. 😎
Alex
Alex День тому
Якщо жодна держава світу не визнала це "ПМР", то чому автівки з номерами невизнаної "ПМР" їздять Одеською областю? Їх там сотні, якщо не тисячі.
Igor Solodovnik
Igor Solodovnik 2 дні тому
Щіра подяка за вашу працю. Чекаємо на нові випуски. Слава Україні!
Андрей Липкан
Андрей Липкан 2 дні тому
Время летит. Призраки прошлого.
Леонид Кузьмин
Леонид Кузьмин 2 дні тому
Да брехливую историю рассказывают тут. Где добровольцы с Украины,где УНА-УНСО, где Корчинский который воевал против молдаван. А про Смирнова вообще смешно. ибо Смирнов в 1992 году бегал по Администрации Президента Украины и просил принять ПМР в состав Украины. а когда его арестовали и вывезли в молдову , то он обратился в Москву с таким самым предложением, и только потом был Лебедев с его известной фразой "Завтракать я буду в Тирасполе,обедать в Кишиневе, а ужинать в Бухаресте". А после этого 14 армия спасла приднестровье от уничтожение со стороны молдавский и румынских националистов.Учите историю
Леонид Кузьмин
Леонид Кузьмин 2 дні тому
Приднестровье это независимое государство. а румыны-молдаване хищники которые посягают на выбор приднестровского народа
Анжела Бибик
Анжела Бибик 2 дні тому
Дякую! Дуже схожий сценарій! Аж не віриться. Історія під кальку. Донбас
Oleksandr Malatai
Oleksandr Malatai 2 дні тому
Хорошу роботу робите!👍
Dmytro Borozenets
Dmytro Borozenets 2 дні тому
Головне в історії - вміти шукати причини та робити висновки
Михайло Шевчук
Михайло Шевчук 2 дні тому
Дякую, дуже пізнавально і важливо
Canade Hatsushi
Canade Hatsushi 2 дні тому
+
Владимир Лобзиков
А нах можно послать, без денег?
Володя Володя
Володя Володя 2 дні тому
Рфии не помагать и с голоду забудут об имперских замашках Своих людей гнобят держа в бедности и лезут учить жить других Всё страны ушедшие от влияния россии сейчас процветают
NEKSYS VRATA
NEKSYS VRATA 2 дні тому
если прочитать слово Приднестровья задом на перед то будет\\ я стровил дно при \\украине и молдовы совпадение или случайность а может это все мистический план путинского кремля? падазрительно!
Banderstadt
Banderstadt 2 дні тому
Лайкос!
blackwood0363
blackwood0363 2 дні тому
К автору видео. Попробуй переделать формат, а то выглядишь и звучиш как тв передача из 00х, больше бы свободной разговорной речи. PS. Извиняюсь за русский
Catman Cat
Catman Cat 2 дні тому
Придністров'я - це заповідник СРСР! Доводилося спілкуватися з його мешканцями і це жах! Для них світ залишився чорно-білим! На жаль, це ворожа для України територія!
Urbi et orbi
Urbi et orbi 3 дні тому
а чого про УНСО соромязливо промовчали?) вони ламають ваш нарратив?) вони ж теж там будували русскій мір :)))
Сергей Петрич
Сергей Петрич 3 дні тому
Молдоване,украинцы,национальности,а такой национальности россияне нет,есть русские и другие народы,которые населяют . Россию,правда украинцы это то же имскуственно созданная национальность,как и сама. Украина,на самом деле это. Русь,а национадьности это русины и малороссы,первых путем геноцида украинизировали австрийцы и мадьяры,вторых большевики.
Alex Ferguson
Alex Ferguson 3 дні тому
Дякую. Дуже гарне відео. Дуже важлива тема. Дуже. Думаю, що це мають бачити в усьому світі (дуже яскравий приклад). Потішило в кінці оце майже Подерев'янківське "куди приходить Росія .." зацінив. Чути розбещенi крики морських птахiв, ревiння моржа, а також iншi звуки, iздаваємиє різною морською сволотою.
Vadim Вадим Лукашенко. Лукашенко Белая Церковь
Дякую, познавательно.
Анатолий Великий
Интересное видео было и познавательно. 👍
art art
art art 4 дні тому
Такі території треба було би економічно блокувати, а не допомагати їм виживати і непогано так існувати між двома нерішучими державами. Тим паче зараз
Outlook Outlooker
Outlook Outlooker 4 дні тому
+
konstantin video
konstantin video 4 дні тому
заказная бредятина:(((
Женя Аристархов
Лебедь балотировался на пост президента, я лично, будучи гражданином РФ-ии голосовал за лебедя / как я ошибался / это каратель и обычная шестерка кремля. Евдокимов ,лебедь и еще десятки неугодных кремлю //пукину// были утилизированы. Слава народу Украины. ск
Johnny T
Johnny T 4 дні тому
Я из Тирасполя, но ненавижу Россию. Эта страна убииц
Johnny T
Johnny T 4 дні тому
Россия это дно
Андрій
Андрій 4 дні тому
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Lusyolla Led
Lusyolla Led 4 дні тому
Класний канал! Дякую за вашу працю!
Stepan Z.
Stepan Z. 4 дні тому
👍👌✌🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Тарас
Тарас 4 дні тому
Цікаво!
Максим
Максим 4 дні тому
Мені одному цікаво, чому ні разу не було згадано про участь бійців УНА-УНСО в конфлікті Придністров'я і Молдови?
Ston E
Ston E 4 дні тому
А що ж Україна не допомогла Молдові? Грузії майже не допомагала, а зараз волаєм на весь світ, щоб нам допомагали.
Hunter Odessa
Hunter Odessa 4 дні тому
Дякуючи Вашому каналу, наші прихильники руцького міру мають нагоду зазирнути на декілька десятиліть вперед! «имеющий уши да услышит, имеющий глаза - да увидит» . Так понятно ???
Nadejda Vedenteva
Nadejda Vedenteva 4 дні тому
Putin kriminal
Микола Януль
Микола Януль 4 дні тому
Дякую. Ви молодці. Успіхів Вам та Вашому каналу. Ще раз дякую.
Dmitry Baіda
Dmitry Baіda 5 днів тому
Дякую за випуск
Кокс Стасюк-Гайсинський
Чудове відео
k *
k * 5 днів тому
А про УНА-УНСО на стороні ПМР і спроби приєднання до України всього Придністров‘я нічого не сказали(
Ростик Гончар
Ростик Гончар 5 днів тому
20:00 Памятнику Ленину нужо снести и заменить их памятниками Гитлеру И не троньте их пашпарты, у нас их вообще нет даже у маленького непризнанного государства есть паспорта в отличие от Украини
Ростик Гончар
Ростик Гончар 5 днів тому
Знаете освобождении Молдавии от Турецкой окупации было ошибкой Росии учитивая как они отблагодарили нас через 100 с лишним лет, лучше бы они так и были частью братского Турецкого народа возможно их бы и освободила братская Германия в 1940 Братьям Романам было глубоко насрать что их родичи сотни лет находяться под окупацией Турков мусульман они былы заняти своми делами- войнами друг с другом и колониями
Ольгита Татарченко
Хай квітне український ютюб 😀
Константин Балаканов
Почему молчишь об украинских националистах, они тоже воевали против Кишинева?
Jenya B.
Jenya B. 5 днів тому
про донских казаков рассказали, а вот про УНСО Корчинского ни слова. Вот такая история без мифов
Александир Бойко
Спасибо!Интересно.
МАКСИМ ВАСИЛЕЦЬ
МАКСИМ ВАСИЛЕЦЬ 5 днів тому
і жодного слова про участь в цьому конфлікті уна-унсо на боці сєпарів.
Ярко Гулій
Ярко Гулій 5 днів тому
Гарний матеріал про наших найближчих сусідів - нас намагаються провести по тій самій дорозі.
Олекс Микола
Олекс Микола 5 днів тому
У одного из друзей, проживающих в Приднестровье, я спросил, зачем нужна была там у них заворуха? Ответ, чтобы лучше воровать.
Ростик Гончар
Ростик Гончар 5 днів тому
Воруют везде
victor torus
victor torus 5 днів тому
А про украинских добровольцах - ничего ? Их там было не мало .... вместе со своими "скрепными братками" боролись за "славянский мир" и убивали румыно-фашистов... Об этом не очень-то хочется вспоминать...?
Mikhail Philippov
Mikhail Philippov 5 днів тому
Интересно а что в Приднестровье делали УНА-УНСО тогда? Тоже идеи "русского мира" продвигали?
Антін Чігур
Антін Чігур 5 днів тому
Промовчали, що з 2014 р ми могли б прикрити транзит "миротворців" ПМР. А в 1991-1992 відловлювати "добровольців", що перли через нас. Робимо "хорошою міну при плохой ігрє".
Ростик Гончар
Ростик Гончар 5 днів тому
Обьясни
Uncle Prokop
Uncle Prokop 5 днів тому
Респект ведучому👍 пізнавальне відео
pro100olga
pro100olga 5 днів тому
Спасибо за интересное видео! Боюсь, такая же ситуация непризнания и разрухи ещё долго будет и на Донбассе. Интересно, что подходы россиян не меняются. Было бы интересно послушать про замороженные конфликты в других странах (тот же Кипр) - чем там отличается ситуация
pro100olga
pro100olga 5 днів тому
Ахаха, пошла смотреть остальные видео, и вижу, что про Кипр уже есть))))
лена залещук
лена залещук 5 днів тому
В Приднестровье погибло много молдавских омоневцев от рук бандитов из оун.
Ростик Гончар
Ростик Гончар 5 днів тому
Возможно по делом
Максим Саенко
Максим Саенко 5 днів тому
Ну і яка може бути довіра до поліції. Ганьба.
Сергій Уманець
Сергій Уманець 6 днів тому
Дуже цікаво зроблено) важливу тему розкрили, бо багато людей живуть та не знають насправді про таке
Сергей Бурылин
Сергей Бурылин 6 днів тому
Дуже цікаво
Osama Kais
Osama Kais 6 днів тому
Закрив ще одну прогалину у своєму розумінні сучасної історії, дякую!
Dan
Dan 6 днів тому
Яке лайно цей «канал» ще один «анал» Вивод ведучого просто ідіотский.
Антонина М
Антонина М 6 днів тому
Всё точно так же как у нас в Украине. Как под копирку. Мой дядя двоюродный за ПМР воевал. Подарил маме книжечку, она и сейчас у меня есть. Тот же бред. "Войска Молдавии уничтожают свой народ, защитим русских. язык, фашисты, истории похожие на распятого мальчика" Один в один. Неужели и у нас эта рана также будет кровить десятилетиями?
Арсен Тринітка
Арсен Тринітка 6 днів тому
Ви знали що в ПМР воювали українські націоналісти за те щоб ПМР стала територією України?
бог пве
бог пве 6 днів тому
Автор этого видео спецом замалчивает про уна-унсо?
Wan Fynt
Wan Fynt 6 днів тому
Газ российский , металлолом и руда с Украины , прокат в Европу , дурачье убивай друг друга
remulus maximus
remulus maximus 6 днів тому
"Если президент Молдовы после очередной попытки договориться с И.Смерновым официально заявляет, что больше не воспринимает приднестровского лидера иначе чем просто гражданина республики Молдова, а президент Украины устраивает последнему гостеприимный приём в Киеве - это вряд ли способствует урегулированию ситуации" (киевская газета "Зеркало недели". июль 2002г.) ...было время когда Украина поддерживала, и даже выдвигала инициативы по федерализации Молдовы - почему в этом ролике об этом ничего не говорится? понятно что на сегодняшний день позиция Киева кардинально изменилась, и понятно почему, но нужно не забывать про свои ошибки... карму ещё никто не отменял, хлопцы. Слава Украине!
mike sh
mike sh 6 днів тому
а в кишеневском дьютике продается коньяк из приднестровья) сплошное лицемерие. страна-агрессор ,но деньги за транзит газа давай)) так и моль с сша торгует нефтью и ураном.
Скажений вiйт
Скажений вiйт 6 днів тому
Ще один....
Максим Баранюк
Максим Баранюк 6 днів тому
А про Українських добровольців в цім конфлікті ні слова. І про те, як Чорновіл вимагав їх негайне виведення звідти ( а можнабуло забирати собі ). Історія без міфів - як завжди без міфів, але не договорює щось. Всеж краще ніж у Братів Капранових.
Serhiy
Serhiy 6 днів тому
А вам не кажется, что если заменить слова Приднестровье на Украина, а Украина на РФ, то будет прям 1 в 1 путинская риторика относительно Украины? Чет как-то противнененько стало...
Владимир Лысенко
+++
Vit Gor
Vit Gor 6 днів тому
Куда не влезут эти твари,одна разруха и нищета
Вайда Любов
Вайда Любов 6 днів тому
Нехай квітне український ютуб!
michael9 Almaty
michael9 Almaty 6 днів тому
пора дать юридическую оценку доктрине "руский мир" и провести полную люстрацию преступлений с глубиной анализа в 200 лет! русизм капут!
Eclipsa Butterfly
Eclipsa Butterfly 7 днів тому
І знову фашизм. Хоч би щось оригінальніше придумали, їй богу
Антон Ткаченко
Антон Ткаченко 7 днів тому
Хороший випуск, але не розумію, чому оминули участь українських добровольців в конфлікті. Це ганебна сторінка нашої історії і ми не маємо права про це забувати.
Олег Сирык
Олег Сирык 7 днів тому
Про Гіркина на боці ПМР сказано, про Корчинського ні... Про проєвропейського президента Санду є, а про те що Молдова парламентська республіка з проросійською більшісттю ні...
Nazar Pashko
Nazar Pashko 7 днів тому
Можна одне питання? Якщо подивитись на карту 2:42, то територія на сході яка в той час не вдохила до УНР, майже така як зараз ті бананові республіки. Як такі співпадіння можливі?
Artur Rabtsevsi
Artur Rabtsevsi 7 днів тому
змертьй усарайинэ
SergA A
SergA A 7 днів тому
, Хороший анализ, не плохие параллели ,глубокий исторический фундамент... и гиркина упомянули, и казачков, только вот есть одно но, почему нет ни слова о хлопцах с УНА-УНСО? а ведь они воевали плече к плечу с козачками и гиркиным, на стороне сепаратистов из ПМР. Как так "случайно" был упущен данный факт? Почему, о первых вспышках насилия в Дубосарах упомянули вскользь, а не раскрыли, кто, кого и каким образом "насиловал"? а как началось все в Бендкрах? как 19 июня, со стороны Каушан, в город вошла колонна бронетехники и доблестных молдавских военных которые херачили все и вся на своем пути начиная с микрорайона Ленинский?, а ведь вооруженные силы ПМР находились на другом конце города. Хорошее у вас было начало, а потом... пошло ,поехало... и чем вы отличаетесь от кисилева, скабеевой и т.д.? дизлайк вам...
Ростик Гончар
Ростик Гончар 5 днів тому
Наверное насиловали руминские спецназовцы, жаль что их мало перестреляли
Альпедро Бавантори
І в Чорнобилі
Альпедро Бавантори
І в Чорнобилі
Олег Мельник
Олег Мельник 7 днів тому
Мне одному интересно каким чудесным образом идёт снабжение российского контингента , если Приднестровье имеет границу только с Молдовой и Украиной ?
Далі
Luca - Is It Good or Nah? (Pixar Review)
8:43
Переглядів 821 503
OMG! 😂 #shorts
0:18
Переглядів 13 026 563