Темний

Хто насправді заснував Москву? Міфи історії середньовічної Русі // 10 запитань історику

Історія Без Міфів
Підписатися
Переглядів 99 452
97% 974 21

Чи існувала держава "Київська Русь"? Масову християнізацію розпочав Аскольд задовго до Володимира Великого? Анна Ярославна скаржилася Ярославу Мудрому на диких і відсталих французів? Москву заснували Юрій Долгорукий чи Менгу-Тимур? Катерина ІІ знищила всі давньоруські літописи? 10 найпопулярніших міфів історії Русі розбирає кандидат історичних наук Вадим Арістов - старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, старший викладач кафедри історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Рекомендуємо подивитися:
🔸 1240: Як монголи завоювали давній Київ 👉 ukvid.net/video/%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE-L-0gGJ1iGKk.html
🔸 Русь і Україна на історичних картах 👉 ukvid.net/video/%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE-WIzZ2Meo9gw.html
Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💰 send.monobank.ua/jar/AYzaYr7xWQ
ПриватБанк 5168 7574 1861 1598
ФБ 👉 facebook.com/Historywithoutmyths
Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14:00 та в суботу "10 запитань історику" о 12:00.

Опубліковано

 

16 січ 2021

Поділитися:

Ссилка:

Скачати:

Завантаження.....

Додати в:

Мій плейлист
Переглянути пізніше
КОМЕНТАРІ 100
Історія Без Міфів
Історія Без Міфів Місяць тому
*Які з інших міфів історії Русі ви хочете, аби ми розглянули в наступних випусках?* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео і разом ми отримаємо "Срібну кнопку" (залишилось зовсім небагато) А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку send.monobank.ua/jar/AYzaYr7xWQ або на картку ПриватБанку 5168 7574 1861 1598
Aiden McGeady
Aiden McGeady 5 днів тому
V. Micheyv в смысле,на Московии?! А в Астрахани,Екатеринбурге,Петропавловске-Камчатском кто руководит ?!
нестор махно
нестор махно 5 днів тому
@Любомир Богуславець Так більшість з цих історики все заперечують, з того , що не вони написали , та захистили свої дисертації. Це проплачені шобли " великих проффеаарів" іноді таке несуть, що противно читати. З деякими з ним спілкувався ... Проплатили, перекрутили, сплагіатили ,тепер що ж треба брехати , не забувайте що 95 % з них совдепівського разливу.
V. Micheyv
V. Micheyv 5 днів тому
@Aiden McGeady так на московии Рогозин руководит космосом , вернее рулит на батуте)))
V. Micheyv
V. Micheyv 5 днів тому
@Сармат да и поньіне на московии деревни,а никак ни села)))
V. Micheyv
V. Micheyv 5 днів тому
@S Black Якщо ви читали Білінського то навіщо задаєте дурнуваті запитання?можливо у вас щось не гаразд з логікою?Білінський спирається на московську історичну науку,археологію,антрополо логін,топоніми,топоніми,...
Igor Friedrich
Igor Friedrich День тому
Кремлю таке сподобається, а мені подобається В.Білінський. Відписуюсь.
Георгий Павленко
Георгий Павленко Годину тому
То ви шукаєте історії, чи пропаганди?)
HOMA BRYT
HOMA BRYT 2 дні тому
РЮРИКИ,- ПЕРСОНАЖИ ЛЕГЕНДАРНЫЕ- СКАЗОЧНЫЕ. НА ТЕРЕНАХ РУСI ПАНУВАЛИ СЛОЬЯНИ.
woken up lion
woken up lion 4 дні тому
Профессионально и спокойно .А этого в нашем мире зараз не хватает.Подписка и лайк.Бялорусы пора склады Белшины разбирать.для мирных протестов.Удачи!!
Галина Марчук
Галина Марчук 5 днів тому
Слухаю іноді як підкасти ваші відео і коли не озвучується питання, а відразу іде відповідь - губитися якийсь смисл
Віталій Довгич
Віталій Довгич 6 днів тому
Назвіть джерело етноніму "руси". Конкретно...
Олександр Сіренко
Дякую, дуже цікаво і грамотно розжований матеріал.
Tatiana Busnytska
Tatiana Busnytska 8 днів тому
Володимир Білінський стверджує друге....
Георгий Павленко
@Tatiana Busnytska Чому ви так вважаєте? Вік - не ознака мудрості.
Tatiana Busnytska
Tatiana Busnytska 6 днів тому
@Георгий Павленко хто це може знати? Шо краше,а шо гірше? Але ж мудрий помиляється меньше.....Я вважаю,що Білінський- мудра людина))
Георгий Павленко
@Tatiana Busnytska Іноді краще не робити нічого, щоб не зробити гірше.
Tatiana Busnytska
Tatiana Busnytska 6 днів тому
@Георгий Павленко хто нічого не робить- теж помиляеться))))
Георгий Павленко
@Tatiana Busnytska Помиляються всі. Ніхто не застрахований.
Vasyl Volodymyrovych
Vasyl Volodymyrovych 8 днів тому
Добрий загально-освітній рівень. Змістовніші ж розяснення у Володимира Броніславовича Білінського. Все єство людини, котра дошукується правди, правомислення та істини---сповнюється огидою до Московського лайна після прослуховування аудіо-книги: "Країна Моксель або Московія". Видав. ім. Олени Теліги, 2011р. Київ.
Георгий Павленко
Завдання книги Білінського - не аргументований пошук історичної істини, а пропаганда. Причому навіть не на користь України, а саме проти Росії. Хорошу службу Україні вона не послужить ніколи, тому що конструктиву не дає - навпаки, заганяє суспільство в полон псевдопатріотичних міфів, які всерйоз ніде за кордоном не сприймають, та й в наукових колах України так само. Вона добре підходить для конструювання образу ворога і це потрібно в умовах війни. Але з науковим пізнанням не має нічого спільного. Просто тому, що Білінський не враховує масу історичних джерел (які не відповідають його теоріям) і надто своєрідно трактує ті, які враховує.
Sergey Kiev
Sergey Kiev 8 днів тому
А місто Львів?
Александр Березин
Давно извесно все что есть на земле сделали шумеры с дикого поля а сейчас надумали все разломать на окраине
Александр Березин
Дорогой гоша вы живете впридуманной вами сказке вроссии от голода в то время умерло народу больше чем вукраине изучай матчасть двоешник и прозревай
Георгий Павленко
@Александр Березин Ох и насмешил. Европейскую и всесоюзную житницу "кормила Россия". Господи, сколько же надо иметь наглости, ненависти и злобы к Украине, чтобы на ум такое пришло. Украина, которая вас кормила всегда. Которую Ленин отдал приказ грабить по максимуму, потому что без украинского хлеба вымрут Москва и Петроград. Украина, в которой вы устроили Голодомор, богатейшая зерновая страна, в которой люди миллионами умирали от голода, в то время как зерно эшелонами вывозили в крупные города и за границу для "укрепления имиджа СССР". Помилуй, Господи...
Александр Березин
На вашей окраине было хоролшо когда ее кормила россия а сейчас там полная жопа весь мирхохочет и окраиной детей пугает
Георгий Павленко
Разламывать способны только на Раисе, так как там не бывает никакой созидательной деятельности. Только смерть, страх и разрушение. А в нашей Украине все хорошо.
Роман Фомов
Роман Фомов 9 днів тому
Толковый Мужик! пора бы вам делать что то формата - "учёные против мифов",русского антропогенеза))!А то смотришь телек, а там, Юлий ЦезаренКО с под Полтавы Рим брал,с отрядами характерников.Я очень люблю свою Украину, но выдержать это отупение народа невозможно...
sergey prorock
sergey prorock 12 днів тому
більше вірю Білинському ніж цим (ну вже ДУЖЕ обережним) поясненням. Нічого цікавого.
Георгий Павленко
Це все одно, що б ви сказали: більше вірю якутському шаману, тому операцію на серці робитиму в нього, а не в кардіохірурга.
sergey prorock
sergey prorock 12 днів тому
а чому до нас не дійшла історія Татищева. Чому Катерина її заборонила
Георгий Павленко
Історія Татищева є у вільному доступі, читайте досхочу.
Opolchenec Sabur
Opolchenec Sabur 12 днів тому
+
Владимир Чернышов
Очень по времени мало, хочется больше.Так интересно послушать ходячую энциклопедию.
Кирило Ніколін
Кирило Ніколін 12 днів тому
Піднімаєте дуже цікаві теми, але ну дуууже нудні оповідачі. Видно, що люди розумні та приємні, проте оповідачі не затягують. І дуже мало часу на прочитання заголовків, доводиться ставити на паузу. Але все рівно ви великі молодці ;)
Георгий Павленко
То ви хочете професійних істориків чи професійних шоуменів? Два в одному не буває, або це одиничні рідкісні випадки. Або-або. Мені як викладачу історії потрібні перші, а не другі.
Olya
Olya 12 днів тому
Дуже цікаво! Стільки туманностей в нашій історії розвиднюється. Якби нам так у школі викладали)) Дякую!
Петр Гаврилюк
Петр Гаврилюк 13 днів тому
Позорище. Зрадник.
Георгий Павленко
Про себе?
Путин мёртвый
Путин мёртвый 14 днів тому
Автор цього відео продивлявся (Повість часових років) Нестора , але неуважно і не як досвідчений фахівець з історії . Що нового несе нам автор , зовсім нічого , стару радянську пропаганду . Тож візьми прочитай твір сам , не в перекладі московських істориків і побачиш , що в орігінаалі Нестор вживає слово слов'яни лише одного разу , коли нараховує всі племена навколо Київа і далі і там в нього таке : мешканці Польщі - ляхи , мешканці вздовж річки Буг - бужанє , мешканці Київа - полянє , Мешканці Москви - московіти , мешканці Новгорода та навколо озера Ільмєнь - слов'яни .... Нарешті зрозумійте , що слово слов'янє не має загального значення . Чому ви всі сучасні українські історики такі дібільні , невже тяжко подумати де Київ , де Новгород . Де зараз вживають у розмові народність полянє , або бужанє ? Це татари , як були татарами , так і залишились . Тоді був феодальний стрій з дрібними князівствами , які змінювались. Потім цар Іван Грозний знищив населення Новгорода вщент , топив слов'ян тиждень та заселив Новгород зовсім іншими , ця практика в москалів і до нашого часу . Іваном Грозним його зрообив Карамзін , а за народженням він Саід хан . Нарешті прокиньтеся , відокремте брехню від правди , напишіть справжню історію України , не будьте комуняцькими попугами переляканими , робіть нарешті щось нове .
Георгий Павленко
Літопису Нестора в оригіналі не існує. Тому все, що ви написали - маячня чистої води. Новгород завоював теж не Іван Грозний (який, звісно ж, ніякий не "Саід хан", а Іван Васильович Рюрикович). Новгород завоював Іван Третій.
Slav A
Slav A 15 днів тому
Несомненны редакции и подтасовки переписываемых летописей Руси принудительно изъятых из Киевской Лавры и других для сочинения истории новой империи с украденным названием Rossia к которому Московия не имела никакого отношения являясь частью ЗолОрды- империи Чингизхана -Тартарии. Ни Киевская Русь ни территория ВКЛ Руськое Жимайское и Галицко-Волынское княжество в состав Тартарии не входили и их правитери не были чингизидами как в Московии После смены династии законных чингизидов на безродную Кобылиных-Захарьевых-Романовых-Кошкиных тренд на отречение от ордынского наследия стал определяющим. Началась мимикрия Московской(Сарайской) Церкви Старой Веры несторианского толка принесенной ордынцами-христианами (сын Батыя Сартак был христианином) в Руськую Веру Киевской Митрополии. Несторианство осуждено как ересь на 3 Вселенском Соборе и не признавалось мировым Христианством.. Ребрендинг названий Московского Царства вызван капитуляцией Петра в Прустском походе 1711г от Османской Империи и Крымского Девлет Герея По его условиям Петр письменно отрекался от титула Царя признавая его за Гереем и от претензий на территории Запорожских козоков с Азовом и Правобережной Украины С этого времени до 1921г он находился за пределами Московии -Германии, Пруссии, Голандии, на корабле в Финском заливе, наконец, основал резиденцию Санк-Петербург на землях Швеции Переименование решало легетимизацию нового Подмена понятий и смыслов Так Московия стала Русью а руський Руськой Веры славян от Киева до Новгорода по воле безбожника Сталина в 1932г стал этнонимом фино-угро-тюркского населения бывшей Московии Присвоено чужое историческое наследие славян русинов Нам навязывают чужую имперскую сфальсифицированную историю, а нам 'Какая разница'
Георгий Павленко
Нет логики. Что ж если в 1711 году он отрекся от титула царя, а титул императора принял только в конце 1721 года, то есть через 10+ лет? Кем он был все это время? Петр не мог себе и никому позволить, чтобы на Московии не было легального правителя. Это же смута!
Slav A
Slav A 15 днів тому
В более ранних переписях 1239г и 1256г поселение Москов не упомянуто Впервые только в переписи 1274года
Георгий Павленко
Зато Москов упоминается в летописях неоднократно до монгольского нашествия, начиная с 1100-х годов.
I'm Vl@Dlen
I'm Vl@Dlen 17 днів тому
Путін вже як 8 років дав команду своїм пропагандистам та псевдо історикам все переписувати і робити з Новгорода столицю Русі, а українців як історичних наслідників взагалі не згадувати або принижувати...
Николай Макаров
Николай Макаров 17 днів тому
Відразу чую фальсифікацію історіі. Держава яку ми називаемо зара як Київська Русь в 882- 1132 рр. все ж була централізована, тобто усі її частини підпорядковувались київському князю
Георгий Павленко
Георгий Павленко 16 днів тому
@Николай Макаров Как раз всех удельных князей, начиная от детей Святослава, мы знаем. Благодаря летописи Нестора.
Николай Макаров
Николай Макаров 16 днів тому
@Георгий Павленко и все же мы хорошо знаем киевских князей Владимира Великого и Ярослава Мудрого, а к примеру волинских или черниговских князей той эпохи почти никто не знает. А все потому что киевскому князю подчинялись все земли Руси, от Новгорода и Ростова до Галича и Переяславля
Георгий Павленко
Георгий Павленко 16 днів тому
Вона ніколи не була централізована. Це ранньофеодальна держава. Централізованих держав у Європі взагалі не існувало до 16-17 століття.
Dr. Liwsy
Dr. Liwsy 18 днів тому
Звістно це не наукова теза, але є аргумент на твердження про християнство саме Аскольда. Справа в тому, що сучасна православна церков його пам'ятає. Язичника вони ніколи б не запам'ятовували. Християнство завжди зпершу боролося з язичництвом, потім з єретиками, а лише тільки потім з "конкуруючими" релігіями - ісламом чи ідуаїзмом.
Георгий Павленко
Георгий Павленко 15 днів тому
@Dr. Liwsy Так а де ж саме про нього пам'ятає церква? В якому вигляді?
Dr. Liwsy
Dr. Liwsy 16 днів тому
@Георгий Павленко Аскольд - це не світотворча річ для нашої релігії, як Біблія. Можна сказати навпаки - лише випадковий епізод. Але цей, окремий епізод, церква пам'ятає. Язичнику таке не світить. Ми ведемо трохи різні діалоги - я про те , чи хрестився Аскольд; Ти про те "нібуло ніякого Аскольда, взагалі нічого небуло, а якщо був - де довідка з печаттю з собєса?"
Георгий Павленко
Георгий Павленко 16 днів тому
@Dr. Liwsy В Біблії згадуються тисячі персонажів-язичників. Тому це не аргумент. Життя Аскольда взагалі легендарне.
Dr. Liwsy
Dr. Liwsy 16 днів тому
@Георгий Павленко Зустрічав думку релігійника, що тризуб треба заборонити. Бо це ще язичницький символ. А усі язичники як звіри. Християнство (як і іслам з іудаїзмом) люто ненавидять узичників. Наша церква за століття так усе підчистила, що про старослов'янські боги ми знаємо лише декілька імен. То навіщо церкві вигадувати тримати згадку про язичницьку постать?
Георгий Павленко
Георгий Павленко 16 днів тому
Але це абсолютно не науковий аргумент. У Біблії згадуються тисячі персонажів. Але наука й досі не впевнена в існуванні Ісуса. А ви хочете зробити висновки про хрещення Аскольда на основі лише того, що "церква його пам'ятає"?
Andriy Vasilchenko
Andriy Vasilchenko 18 днів тому
Занадто всеохоплюєче відео і пояснення. Автор стриба просто з епохи в епоху без джерел. Треба робити наукові праці, коли є першоджерело, є його фото, воно опубліковане, і є посилання на це фото. Є загальноприйнята думка, Є думка автора і т д. Шо воно таке та Київська Русь і в яких письмових джерелах вона згадується? Є дати в решті решт. Коротре все це відео на переробку. Інформація дуже низької якості.
Andy S
Andy S 18 днів тому
Дуже корисний канал ! Завдяки вам можливо за декілька хвилин , зайшовши на ютюб , побачити-почути в якій дупі знаходиться сучасна вітчизняна історія 👍🤔🙄 А найстрашніше те , що ці "молоді"(як для наукового середовища)) історики є науковими керівниками наступного покоління .....😣🤬
Ольга Ольга
Ольга Ольга 18 днів тому
Руси зчиняли морські походи на Константинополь ще у VI сторіччі. Для таких походів потрібна державна організація, отже, мали бути міста вже тоді. Саме під час такого нападу Матір Божа нібито вкрила Царгород своїм покровом. Цю подію ми і святкуємо щороку.
Ольга Ольга
Ольга Ольга 18 днів тому
Впровадження терміну "Київська Русь" дозволило притягати позначення "Русь" до будь-якої території, яка не має стосунку до власне Русі. Наприклад, "Московська Русь".
kotulkin
kotulkin 19 днів тому
Дуже гарний виклад, дякую!
Serhii Shvets
Serhii Shvets 19 днів тому
Вау! Дякую!
Aleksander Trifonov
Aleksander Trifonov 20 днів тому
Cool!
Валерій
Валерій 21 день тому
Цікаво, пізнавально!
Oleg Gordiychuck
Oleg Gordiychuck 22 дні тому
Дуже дякую за випуск, дуже цікаво! Чи можете ви озвучувати питання між блоками? Слухаю вас як подкаст і втрачаю контекст, бо не чую про яке питання ви зараз говорите. Дякую!
Юрий
Юрий 22 дні тому
Расмешили про разницу в 200 лет между событиями и летописями) Ничего страшного, бывает хуже) Так это уже не летописи, а сказки. И ни слова про то, что таже "повесть" переписывалась и перерисовывалась в более поздние времена. Видно автор учился по советской школе, ничего нового, московские шпаргалки рулят. Обидно. А ведь действительно у нас очень богатая и древняя история.
леся кіян
леся кіян 23 дні тому
дуже дякую автору за роботу
Злата Гринишин
Злата Гринишин 23 дні тому
Дякую! Отримую користь та задоволення від перегляду відео! А про Тартарію розкажете?
Igor Stavitsky
Igor Stavitsky 24 дні тому
Пане Арістов, тобто те, що всі ці так звані "літописи" написані на папері зразка 18 століття - не важливо? Що цілеспрямовано працювала над ними спецкомісія за вказівкою імператриці Катерини ІІ - не суттєво? Масові фальсифікації Московією нашої історії - це в межах історичної похибки, майже норма?!! Хм... я розумію, корпоративна єдність науковців і все таке... Але ж так безоглядно вірити московитам пора вже припинити.
Влада Давиденко
У мене лише одне питання до всіх істориків: Чому ніхто не досліджує античну архітектуру яка була й досі, по частках, збережена по всьому світу?Звідки у всіх державах були знання та майстерність, Яким чином вони так швидко передавали знання будівництва та якими засобами користувалися)
Игорь Шустрый
Игорь Шустрый 24 дні тому
👍👏
Татьяна Гапичева
Суздальський???... "літопис"??? Ви, якої дердави ютуб канал, га???
Татьяна Гапичева
Аскольд підборював хреститися й хрестився сам за Католицьким обрядом, але більшість населення його не підтримало.
Георгий Павленко
Католицтво виникло в 1054 році. Аскольд (якщо він існував) помер у 882 році. Яке може бути хрещення?
BUDHTO
BUDHTO 25 днів тому
Логічно довіриттсь головному експерту з цього питаня. Святослав Ігорович казав Ольгі, -"не любо сидіти в Київі, хочу сидіти в Переясловці, на Дунаї де центр землі Руської....". Але після узурпації світської влади Володмиром рабічем йдется про розширеня території в наслідок установки крепостей по Десні.
Nata. Lee
Nata. Lee 26 днів тому
Комент і вподобайка 🥰
Тетяна Слюсар
Тетяна Слюсар 27 днів тому
в школі історія не давалась зараз слухаєш не відірватись
Валерій Кубрак
Валерій Кубрак 27 днів тому
На жаль, історики совкової школи начитались совкових підручників і розказують, що заснування москви в 1272 році - новітній український міф. Ні щоб подумати і взяти до уваги трагедію МН17, де кремль бреше, не змигнувши оком. Чи вивезені (вкрадені) архіви України, Білорусії, Литви, Крима. Чи закритий доступ до архівних документів всього совка, починаючи з 1917 року? То чи може притомна людина вважати, що історія України і так званої росії не була перебріхана як завгодно? Та й до речі, чи не відомо пану історику, що згадка про першу церкву в москві датується 1272 роком?
Георгий Павленко
Георгий Павленко 16 днів тому
@Валерій Кубрак Ви думаєте, що Порошенко святий, ніколи нічого не поцупив і є дуже мудрим політиком?
Валерій Кубрак
Валерій Кубрак 19 днів тому
@Георгий Павленко Себто, коли я кажу зе-виборцю: "Подивися, дурноверхий, що ти наробив своїм нерозумним голосуванням - вернув бені вкрадені 150 млрд, знову завів беню в Укрнафту, дозволив викрасти 60 млрд з ковідного фонду, залишив українців без масок, тестів і вакцинації etc." - то цим я розколюю суспільство? Anybody home? В цьому випадку суспільство споконвіку розколоте - на розумних і дурнів.
Георгий Павленко
@Валерій Кубрак Демонстрацією своєї зверхності, особливості й винятковості.
Валерій Кубрак
Валерій Кубрак 23 дні тому
@Георгий Павленко І як саме вони "розколюють", нещастя?
Георгий Павленко
@Валерій Кубрак Я голосував за Порошенка. Але ті, хто вважають себе привілейованими 25% - ось хто насправді розколює країну.
Astr Yej
Astr Yej 28 днів тому
Найбіільші казкарі , це історики. Понавидумували різних казок. А тепер перед нами сваряться , доказуючи , хто правду каже. І сторія це лиш зібрання фактів , яких не повинно було бути . Дотогож богато з них вигадані.
111priority
111priority 28 днів тому
Диз. Для підтвердження цих "міфів" аргументи використовують люди. А вам лише на слово вірити? Не пробували якісь докази навести? Може це ви міфи поширюєте? Сором і ганьба
Георгий Павленко
Георгий Павленко 28 днів тому
Міфи поширюють ті, хто намагається притягнути за вуха ці міфи. Тоді як вони не мають жодного підтвердження у джерелах. От вам і докази.
Daragot Daragot
Daragot Daragot 29 днів тому
👍👍👍
Vasya Goloborodko
Vasya Goloborodko 29 днів тому
Viina ide z mokshou z 1136 r.
Vasya Goloborodko
Vasya Goloborodko 22 дні тому
Це ще з часу Створення Суздальського князiвства
Георгий Павленко
@Vasya Goloborodko Я її вивчаю майже все життя. Так що сталося в 1136 році? Правильна відповідь - НІЧОГО.
Vasya Goloborodko
Vasya Goloborodko 28 днів тому
Вивчайте iсторiю ,а не пропаганду ворога
Георгий Павленко
Георгий Павленко 28 днів тому
А що сталося в 1136 році?
Slav A
Slav A Місяць тому
Кажется что для всех не заангажированных историков время возникновения поселения Москов -1272год. когда она впервые упомянута в ордынской переписи для сбора подати, а не фальшивое упоминание1147г "Приди ко мне брате на москов" в 15веке, где сомнительна не только сама фраза записанная через более двух столетий, но и повод -прийти на пикничек хлопнуть по рюмашке на москов (более 500км по болотам и бездорожью) старшему брату от законной жены к парии Долгорукому. А москов это что - местность, река или в буквальном переводе грязная вода (болото)
Счастье Добро
Счастье Добро Місяць тому
Почему англичане рассказывают про свои налоговые книги 11-го, 12-го века, про переписи населения средневековые и церковные хозяйства в документах, а у нас ничего нет? Почему у них хартия вольностей сохранилась? Французы тоже снимают много фильмов, в которых ссылаются на документы, а у нас такого ничего нет
Георгий Павленко
Георгий Павленко 28 днів тому
Потому что у них не было монгольского нашествия. А у нас было.
Historian
Historian Місяць тому
Очень круто! Как хорошо, что появляются видео профессиональных ученых для обычного зрителя. Может со временем в представлении большинства о прошлом станет меньше откровенного бреда. Хочется ещё больше таких качественных видео про разные периоды истории. Например, про казачество было бы круто снять.
Neo Neo
Neo Neo Місяць тому
Рюрик ВЫДУМАННЫЙ ПЕРСОНАЖ . ИСТОРИЧЕСКИЙ ФАКТ .
RossoMaha UA
RossoMaha UA Місяць тому
Міфи історії Россії а не Русі. Це зовсім різні поняття. Ну ви як автор це маєте розуміти. тому змініть назву
Kos Pal
Kos Pal Місяць тому
Чому, а ні слова про підробки літописів?
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 29 днів тому
@Kos Pal Відео, під яким Ви зараз пишете коментар.
Kos Pal
Kos Pal 29 днів тому
Як називається відео?
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev Місяць тому
Це питання розкрито у відео, міф номер 10.
Даринка Донець
Даринка Донець Місяць тому
Дуже б хотілося побачити на вашому каналі відео стосовно Харкова, як першої столиці.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev Місяць тому
Харків не був першою столицею. Але відео, цілком можливо, зробимо.
Сергiй Никонець
Сергiй Никонець Місяць тому
Просто супер.
КИЙ ГЛАВОГРАДСЬКИЙ
ВІТАЮ ВАС У ТРИКУТНИКУ ДНІПРО-ІРПІНЬ-СТУГНА ГОРАМИ НАМАЛЬОВАНО (НАСИПАНО ГЛИНОЮ) ГОЛОВУ-ПОРТРЕТ-ІКОНУ (ЛИК КИЄВА) НА МОЗКОВІЙ ЧАСТИНІ (ПЕРШІЙ МОСКВІ) ДЕ ВЕРХІВКА-МАКІВКА (ВИЩА 7 СОНЯЧНА ЧАКРА) САКРАЛЬНИЙ ПОЛЮС А НЬОМУ ВЖЕ ЛІС І СЕЛО НО З ОСОБНЯКОМ АНГЛІЙЦЯ-GB У ГОЛОСІЄВІ ДЕ САМБУРКИ
stas kodenez
stas kodenez Місяць тому
avakov chlen chorta !
stas kodenez
stas kodenez Місяць тому
putin maloe huilo ! ло л
Lara May
Lara May Місяць тому
Большое спасибо. Мне очень понравилось.
Jon Smit
Jon Smit Місяць тому
А была Черниговская Русь?
Mahaon
Mahaon Місяць тому
Дякую слідкую цікаво так тримати продовжуйте!
User User
User User Місяць тому
Що ты мелеш дурныцю якусь маячню , Русь зародылась в Киеви а все остальне що ты мелеш волынська русь якутська русь монгольська русь чи московська це все бред самошедшого
Сергій Сарбєєв
Сергій Сарбєєв Місяць тому
Дякую за відео!!!
Едіт Волощук
Едіт Волощук Місяць тому
Нанятий евнух ,коментуй поребрик
Антон Седякин
Антон Седякин Місяць тому
Прошу Вас перечитати ваші джерела.
Іван Мазепа
Іван Мазепа Місяць тому
Неможливо дивитися. Може цей історик і володіє знаннями, але донести сторонньому глядачеві він їх не в змозі, одразу зрозуміло, що виступи це не його.
Александр Семещенко
А кто в Москве построил Кремль и когда ? Какова связь с Крымским Ханством?
Юрій Євтушенко
Юрій Євтушенко Місяць тому
Я згоден з паном Арістовим, що правління представників одного роду в різних володіннях не обов'язково свідчить, що ці володіння складали єдину державу. Прикладів вистачає. Анжуйська династія правила в Англії, в Неаполі, в Угорщині але ж одну Анжуйську державу ці володіння не складали. Або можна згадати держави нащадків Чингісхана, які в єдину імперію були об'єднані дуже короткий час. Тож не можна казати про єдину державу східних слов'ян лише на підставі того що в Києві, Новгороді, Ростові і Суздалі правили нащадки Володимира та Ярослава. Спільна мова окремих документів теж не є свідченням державної єдності. Вся Західна Європа тоді писала латиною, якою населення європейських країн майже не володіло. Теж саме можна сказати і про населення князівств в яких правили умовні Рюриковичи. Церковно-слав'янською мовою запозиченою з Болгарії для ведення документації воно не користувалось при спілкуванні в побуті.
TheMrBohonek
TheMrBohonek Місяць тому
Вперше термін "Київська Русь" вжито російським істориком Миколою Карамзіним
Vadym Aristov
Vadym Aristov Місяць тому
Можна точне посилання - зі сторінкою?
Димон Дубай
Димон Дубай Місяць тому
ktdrj lehrj
Владислав Поліщук
Владислав Поліщук Місяць тому
А чим займалася створена при Катерині 2 комісія та товариш Міллер?
ТЕТЯНА ПЛЮСНІНА
ТЕТЯНА ПЛЮСНІНА Місяць тому
👍
ТЕТЯНА ПЛЮСНІНА
ТЕТЯНА ПЛЮСНІНА Місяць тому
Дуже інтересно, слухала із задоволенням
Владислав Поліщук
Владислав Поліщук Місяць тому
Нічого нового не дізнався, мабудь із за того що вчив історію в школі. Хотілось більш детальніше про Новгород, коли був приблизно засновано, які археологічні дослідження проводилися іт.п. Просто росіяни навколо нього свій історичний міф будують.
Олег Петренко
Олег Петренко Місяць тому
Дуже змістовна та повчальна розповідь. Шкода, що цього так і не зрозуміють випадкові наші східні сусіди! Навіть як би вони виникли 10 років тому, то все рівно б кричали "адіннарод" та "мишебратья"
Микола Радевич
Микола Радевич Місяць тому
Ти щось блудиш
Pallet Hos
Pallet Hos Місяць тому
для підтримки українського,рідного контенту!
Viktor Shompol
Viktor Shompol Місяць тому
Дуже узько думаючий и знаючи й історик
Галина Слісарчук
Галина Слісарчук Місяць тому
Дякую за цікаві факти
Karabakh Azerbaijan
Karabakh Azerbaijan Місяць тому
Moskvu sozdali tatari
Андрій Кук
Андрій Кук Місяць тому
засланчик...!!!!
Nadya Matyeva
Nadya Matyeva Місяць тому
Вподобайка , дякую за інфо. 👍👍
Vlad Dezdechado
Vlad Dezdechado Місяць тому
Про заснування Москви - тема не розкрита. Чому не була в перших татарських переписах? Чому найстаріші церкви кінця 13ст? Які кам'яні укріплення? (Археології вони не відомі. Іноземці говорять про повністю дерев'яне місто). Не підпирайте чужий міф!
CJIEnOuBOBR
CJIEnOuBOBR Місяць тому
В цілому з вами згоден (побачити б на власні очі ті переписи, або хоча б їх переклад), але Арістов тут міф не підпер - навпаки, сказав, що Москва ХІІ століття - не є містом, і воно не засноване Долгоруким. Як на мене - це не відкидає сказаного іншими ентузіастами до історії
spiritum veritatis
spiritum veritatis Місяць тому
Вадим Арістов - якось не те...
Влад Фесенко
Влад Фесенко Місяць тому
Російська міфологія це дуже товста книжка
Ольга Бурханова
Ольга Бурханова Місяць тому
Велика подяка і успіху вашому каналу ! ! !
Наталія Happy
Наталія Happy Місяць тому
Дякую, цікаво🥰🥰🥰🥰
Іван Свищ
Іван Свищ Місяць тому
Місто Володимир стало Володимир-Волинським в 1795 році. Тому ніякої Володимир-Волинської землі не могло бути.
Усманов Рамиль
Усманов Рамиль Місяць тому
Вы тоже почему связываете мифическога Рюрика брата Царевны лягушки? Сомнение насчет князей Руських ,так Хан ,Князь или Кенес это тюркские термины .Термин Киевская Русь это версия Михаила Погодина.
V R
V R Місяць тому
Історія Без Міфів, вітаю з 100 тис. дописувачів!
Schwerin Vorpommern
Schwerin Vorpommern Місяць тому
Дописувачів?
Олег Сирык
Олег Сирык Місяць тому
Аскольда "похоронено" в Угорському урочищі. А угорців болгари вигнали за Карпати з України тільки після 895 року - після Битви на Бузі)
Red Ruta
Red Ruta Місяць тому
Вітаю із здобуттям вашої мети - 100 тисяч підписників! Ви дійсно цього варті і ваша робота неоціненна!!!
Олег Бедрицкий
Олег Бедрицкий Місяць тому
Прослушал автора,почитал комментарии и вспомнил одно мудрое выражение,- История в России не наука,а средство пропаганды.
Олена Ломова
Олена Ломова Місяць тому
Вітаю зі срібною кнопкою! Зверніть увагу на змінювання чисельних. Дякую!
Володимир Кіцак
Володимир Кіцак Місяць тому
Щодо літописів та їх переписування: особисто в мене склалось враження, що Вадим Арістов некомпетентний в цьому питанні. Він просто переказав російсько-радянську точку зору.
Богдан Мойсюк
Богдан Мойсюк Місяць тому
++++
Наступне